Napiszesz mi krótki scenariusz filmowy ? 2010-04-02 20:20:17; Znacie jakiś fajny ii śmieszny i krótki scenariusz dla 2 osób? 2013-03-15 21:15:42; Wymyślcie krótki scenariusz do Trudnych Spraw 2012-08-02 22:22:02; Pomoże ktoś ułożyć krótki scenariusz do filmu? 2020-02-01 16:11:54; śmieszny scenariusz na kolędowanie? 2010-12-10 10:
Znajdziesz tutaj scenariusze przedstawień o krasnoludkach, który cieszy się dużą popularnością wśród wszystkich dzieci – krótki, zabawny, na czasie i prosty staje się doskonałą alternatywą dla powtarzanych rok w rok tych samych tekstów. Scenariusze na zajęcia z dziećmi na pożegnanie przedszkola z pewnością ułatwią Ci pracę.
Tworzymy scenariusz filmowy – przykład. Scenariusz powinien być sporządzony na standardowym arkuszu, np. Wordzie w formacie A4. Tradycyjną czcionką wykorzystywaną do tworzenia scenariusza filmowego jest 12-punktowa Courier. Można pójść także krok dalej i skorzystać z programów automatycznie formatujących wykonywaną pracę.
Ostatnie slowo powiadam i kose na leb zakladam! Na koniec piosenka: Wiwat, wiwat juz idziemy za kolede dziekujemy, byscie w zdrowiu dlugo zyli, zdrowi i szczesliwi byli! Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Potrzebuję scenariusza na kolędowanie dla pieciu osób.
Scenariusz to tekst na podstawie którego tworzy się sztukę teatralną lub film. Nie jest on trudny do napisania. Każdy z nas może spróbować swoich sił, jako scenarzysta, jeżeli oczywiście posiadamy podstawowe umiejętności, takie jak znajomość gramatyki i ortografii, a nasz styl jest poprawny i lubimy pisać. Wystarczy wybrać tylko temat i napisać ogólny plan naszego
Scenariusz uroczystości „Rozpoczęcie Roku Szkolnego” Uczniowie ubrani w szkolne mundurki wychodzą na środek sceny (scenografia-sala lekcyjna) i wspólnie mówią: UCZNIOWIE (wychodzą na środek i mówią do widowni)
Strzeż się tych osób, nie ufaj im i nie przyjmuj ich fałszywych prezentów. WESOŁEK My cię kochamy i pomożemy ci zapomnieć o twych troskach. Będziemy przy tobie, kiedy poczujesz się źle. Tylko przyjdź do nas i powiedz, co cię trapi. ŚNIEŻKA: Dobrze, będę już pamiętała o waszych przestrogach i nie ulegnę pokusie.
Co to jest scenariusz dramatu? 15 dramatycznych scenariuszy dla dwóch osób #1 Przynajmniej nie umrę sam #2. To ciche miejsce do rozmów #3. Jest to słowo, którego nienawidzę #4. Miło wiedzieć, że ktoś jest w tym domu #5. Myślałem, że mogę to zrobić tutaj na własną rękę #6. Powinieneś ostrożniej jeździć w deszczu, panie
Opis: Srebrny Pociąg to scenariusz do 7-mej edycji systemu Zew Cthulhu, w którym grupa dywersantów Polskiego Państwa podziemnego, zmierzy się z wymagającym zadaniem i trudnymi decyzjami moralnymi. Srebrny Pociąg jest umiejscowiony w czasie II Wojny Światowej i zawiera elementy przemocy oraz okrucieństwa.
Scenariusz zajęć z zakresu innowacji pedagogicznej "Każdy z nas jest inny" Temat zajęć: Niepełnosprawni są wśród nas. Opracowanie i prowadzenie: Małgorzata Klej Cele: 1.Poznanie podstawowych rodzajów niepełnosprawności. 2.Rozumienie ich nieodwracalności i ograniczeń w życiu, które niosą za sobą. 3.Poznanie uczuć towarzyszących osobom niepełnosprawnym w codziennym życiu
Iq5cDD. CELE OPERACYJNE:UCZEŃ:- wymienia codzienne czynności związane z promowaniem zdrowego trybu życia,- potrafi wypowiedzieć się na temat, „ co oznacza zdrowo żyć”?- poznaje zasady zdrowego żywienia i codziennej higieny osobistej- wyróżnia pozytywne i negatywne oddziaływania człowieka w stosunku do własnego zdrowia- potrafi zaapelować do kolegów o prowadzenie zdrowego trybu życia- ocenia zachowanie bohaterów tekstu pt. „Sportowcy”- przeprowadza wywiad z kolegą na temat jego dbałości o zdrowie- samodzielnie układa notatkę w formie apelu- czyta z odpowiednią intonacją- układa okrzyk sportowy w formie wyliczanki lub piosenki- umie posługiwać się stoperem- dodaje i odejmuje liczby dwucyfrowe- dodaje pisemnie liczby w zakresie 100- potrafi tworzyć zbioryŚRODKI DYDAKTYCZNE :- koperty z działaniami matematycznymi- hasła przyporządkowane wynikom działań - tekst opowiadania pt.”Sportowcy”.PRZEBIEG ZAJĘĆ:1. Wprowadzenie do Każdy z uczniów otrzymuje kopertę z działaniami matematycznymi. Po wykonaniu działań uczniowie głośno odczytują każdego wyniku dopasowane jest jedno z haseł , które posiada nauczyciel. Zadaniem dzieci jest przyczepienie haseł na 125 + 24 = 16 - 6 =55 – 15 = 64 + 12 =16 +16 = 77 – 7 +12 =27 – 13 = 49 + 11 =17 + 3 = 8 – 6 + 47 =25 – 10 +6 = 10 –9 + 17 =13 – 10 +12 = 85 – 3 –5 =WYNIKI –49 – PALENIE PAPIEROSÓW 40 – BRAK RUCHU 32 – DŁUGIE OGLĄDANIE TELEWIZJI 14 – LENISTWO 20 – ZŁE ODŻYWIANIE 21 – BRAK HIGIENY OSOBISTEJ 15 - MAŁO WYPOCZYNKU10 – NIE PALIĆ PAPIEROSÓW76 – ZDROWE ODŻYWIANIE82 – SPORT60 – DUŻO WYPOCZYNKU49 – NIE PRZEMĘCZAĆ SIĘ18 - HIGIENA OSOBISTA77 - ORGANIZACJA ZAJĘĆ RUCHOWYCH- dzieci łączą hasła w różne zbiory ( zbiór haseł sprzyjających i niesprzyjających zdrowiu , zbiór różnych dziedzin , zajęć)-określenie przez uczniów ;”co może być tematem lekcji”.- uczniowie wypowiadają się na zadany Ćwiczenia dramowe- Dzieci losują kolorowe kartoniki dobierając się w grupy grupa czerwona – hasło „odżywianie”- grupa niebieska – hasło „sport”- grupa żółta – hasło „higiena” - Zadaniem grup jest przedstawienie hasła apelującego , scenki lub reklamydotyczącej swojego hasła. Celem grupy jest przekonanie reszty klasy o prowadzeniu zdrowego trybu zaprezentowaniu scenek dramowych przez grupę, nauczyciel przeprowadza krótką pogadankę na temat haseł przewodnich każdej Praca z tekstem pt. „Sportowcy”.„ SPORTOWCY „Paweł i Tomek są dobrymi przyjaciółmi. Chodzą do jednej klasy i obaj interesują się sportem. Tomek kocha piłkę nożną i jest wiernym kibicem Wisły Kraków. Całymi dniami potrafi siedzieć przed telewizorem i śledzić losy swego ulubionego klubu. Zna wszystkie terminy meczów , wyniki oraz zawodników. Jest to jego wielka pasja , dlatego poświęca temu cały swój wolny czas. Paweł natomiast nie przywiązuje tak dużej wagi do drużyny Wisły Kraków. Jego wielką pasją jest również piłka nożna , ale swój wolny czas w większości poświęca na boisku. Tam w wolnych chwilach gra z kolegami w piłkę. Paweł i Tomek mają jedno wielkie marzenie. Chcieliby zostać zawodowymi piłkarzami. Ale czy to marzenie może się spełnić?-Każdy uczeń otrzymuje krótki tekst opowiadania pt. „Sportowcy”. Zadaniem dzieci jest ciche przeczytanie tekstu i zaznaczenie w nim fragmentów dotyczących zainteresowania uczniowie odczytują zaznaczone fragmenty tekstu jednocześnie charakteryzując bohaterów Ćwiczenia w czytaniu i pisaniu- uczniowie przeprowadzają wywiad z kolegą z ławki na temat jego dbałości o po przeprowadzeniu wywiadu, dzieci samodzielnie redagują krótką notatkę na ten temat i zapisują ją w zeszycie. Notatka powinna być w formie apelu do kolegów z innych klas , w której autor namawia do prowadzenia zdrowego stylu zabawa ruchowa. Ćwiczenie dzieci dzielą się ponownie na trzy „kolorowe” grupy. Ich zadaniem jest stworzyć w tych grupach pewnego toru przeszkód , który będą musieli pokonać koledzy z innych grup. Tor powinien składać się z przynajmniej 5 ćwiczeń i charakteryzować się dość wysokim poziomem trudności. - Każda grupa układa swój okrzyk sportowy w formie wyliczanki lub Każda z grup pokonuje tor przeszkód drużyny przeciwnej – tor pokonuje każda osoba z grupy w możliwie jak najszybszym czasie. Czasy poszczególnych osób są zapisywane na tablicy i sumowane (dodawanie pisemne) wygrywa drużyna o najkrótszym czasie wykonania Podsumowanie zajęć- uzupełnianie zdań brakującymi wyrazami – podsumowanie zajęćUZUPEŁNIJ I WKLEJ DO BYĆ ZDROWYM I SZCZĘŚLIWYM NALEŻY DBAĆ O ..........................., ZDROWO SIĘ ....................., UPRAWIAĆ ....................... .DZIŚ NA LEKCJI DOWIEDZIAŁEM SIĘ ........................................NAJBARDZIEJ PODOBAŁO MI SIĘ ........................................TERAZ BĘDĘ ZAWSZE PAMIĘTAĆ ....................................
Maryja biegała sobie wokół za daleko. Zobaczyła ogromną jaskinie, ucieszyła się i poszła w tamtą stronę już miała wejść do jaskini ale...:Pasterz:"Gdzie tak sama idziesz dziewczynko?Tam nie wolno chodzoc!"Maryja:"Ale dlaczego?"Pasterz:"Nie słyszała panienka starej legendy?"Maryja:"Nie, jaką legendę?"Pasterz: " Dawno dawno temu niedaleko naszego miasteczka zyl pewien samotny czlowiek, którego nikt nie znosil. On bardzo cierpiał więc uciekł z miasteczka i zatrzymał się w niedalekiej jaskini. Bardzo długo tam mieszkał,z 15 lat. Jego dawny sąsiad w końcu zaczął się o niego martwić więc poszedł do tamtej haskini. Gdy wszedł do jaskini zobaczył straszną postac, miała rogi,skrzydła,była cała owłosiona, ogółem wyglądała jak najgorszy koszmar. Bestia (diabel) gdy tylko zobaczył sąsiada rzucił się na niego i go pokroil na kawaleczki. Po sąsiada przyszla śmierć gdy go już zabrała powiedziała do Diabła: " Mogę cię zabrać do piekła gdzie będziesz mógł zabijać nawet za pieniadze". diabeł na to:" dlaczego myślisz że ja chcę zabijać ??.I nagle z ogromnego,przerażającego diabła zrobił się mały człowieczek który powiedział: "Ja nad tym nie panuje, wcale nie chce być diabłem myślisz że to takie fajne zabijac wszystkich i wszystko?"śmierć: " Tak".......... I dalej nie wymyslilam. Możesz to rozwinąć i nadzieję że chociaż dałam ci wenę i że pomogłam :)
DAWNE CZASY. W STAROŻYTNEJ GRECJIsYZYF był królem swojego panstwa który wykorzystywał bogów dla potrzeb własnychPewnego dnia podczas takiej uczty odkrył tajemnice zeusaWykorzystujac to powiedział to zesłal go za to do hadesu ale dał mu 1 dzien na on powiedział tak do żony:-nie odprawiaj dla mnie pogrzebu, nawed nie daj mi srebrnika-powiedział-Dobrze-odpowiedziała jego żonaKiedy zjawił sie w krainie umarłych pogrązyl sie w to hades i jego zona kturzy go bardzo lubili podzczas kłamiąc muwił ze zla żona nie wyprawiła mu pogrzebu i nawed nie dała srebnika dzieki czemu mugł przeplynać rzeke mu powiedział:-wysylam cie z moim ducem smierci na ziemie,zeby twoja zona ci wyprawiła po przyjsciu kazał zamknąc ducha tego czasu nikt nie umierał i wszyscy zyli wiecznie zeus zapytał sie o niego mu odpowiedział:-kazałem mu wrocić na ziemie zeby wyprawił sobie pogrzeb-Zly zeus wypuscił diabła i wtedy wszyscy na swiecie zaczeli zas byl skazany na turlanie głazu na był taki że kiedy już konczył kamien mu spadał w dół i tak do dziś Syzyf pracuje rzeby osiągnac WOLNOŚC
Autor: Czytelnik Portalu Pedagogika SpecjalnaOpublikowano: 13 lutego 2018 roku. Cele: – uczeń zna prawa i obowiązki ucznia i przestrzega ich; – uczeń ma poczucie dumy z przynależności do społeczności szkolnej; – aktywne uczestniczenie w uroczystości; – okazywanie szacunku symbolom narodowym; – integracja zespołu klasowego; – włączenie uczniów klasy pierwszej do społeczności uczniowskiej szkoły podstawowej; – integracja środowiska: szkolnego i domowego ucznia; – doskonalenie umiejętności słuchania innych. Osoby: uczniowie klas pierwszych, uczniowie gimnazjum, nauczycielka Scenografia: jabłoń z jabłkami a na nich równania, koszyki z wynikami, tablica, sylaby do ułożenia wyrazów, ławeczka, kredki wykonane z papieru. Nauczyciel stoi z boku. J. Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Z niecierpliwością dziecko czeka każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami, przygodami. Czeka ono na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączone do społeczności szkolnej. A. Serdecznie witam wszystkich zebranych na dzisiejszej uroczystości pasowania na ucznia naszej szkoły i ślubowania pierwszoklasistów. Witam zaproszonych gości: panią dyrektor Renatę Matuszak, panią vice dyrektor Annę Górę, członków Rady Rodziców, nauczycieli, rodziców. Szczególnie serdecznie witam Was mali kandydaci na uczniów. Jesteśmy już chyba wszyscy….. możemy zaczynać….? Uczeń 1. Ze spuszczoną głową, powoli Idzie pierwszak i wszystko go boli, Bo tornister na plecach niesie. To oznacza, że zaczął się wrzesień. Uczeń 2. Każda książka ciężka i ważna, Bo nauka to sprawa poważna. Teraz wstawać rano już musi, Chociaż tęskni do swojej mamusi. Uczeń 3. Dziś pierwszaki szkołę już znają. Z kolegami na przerwach bywają. Nowa pani też jest miła. Atmosfera się nieco zmieniła. Uczeń 4. I tornistry stały się lżejsze. I pierwszaki jakby weselsze. Teraz dziarsko idą do szkoły. Każdy pierwszak jest bardzo wesoły. Uczeń 5. Przyjaciele na nich czekają i przygody nowe wzywają. Nie ma czasu, więc wstawaj kolego! Dzisiaj spotka Cię coś ciekawego. Nauczycielka Witajcie dzieci kochane! Czy jesteście przygotowane? Bo piosenkę dziś zaśpiewacie Waszej mamie, waszemu tacie. Piosenka nr 1 Oto ja was – oto ja! Wiele pytań w głowie mam. W szkole tej uczę się, Spędzam z wami każdy dzień! Ref. Chociaż mam mało lat, Poznać chce cały świat! Chociaż dużo umiem sam, Razem łatwiej będzie nam. /x2 2. Oto ja – wszystko gra! Mam też klasę na 12! Ja i wy, czyli my, Razem naprzód! Raz, dwa trzy! Ref. /x2 Uczeń 6. Chcemy sobie troszeczkę policzyć Dodawanie lubimy ćwiczyć! A zadania niech będą wesołe! Bo tak bardzo lubimy szkołę! Nauczycielka Mam tu dla was zadanie Na jabłuszkach jest dodawanie, A tu leżą koszyki. Odszukajcie prawidłowe wyniki. (Dzieci podchodzą do jabłek z działaniami na dodawanie i wkładają je do odpowiednich koszyków) Widzę, że liczyć już potraficie. Wielkie postępy szybko robicie. A z angielskiego, czy coś umiecie? Czy w tym języku coś powiedziecie? Wszyscy My nie powiemy lecz zaśpiewamy Bo niespodziankę dla pani mamy. Piosenka nr 2 j. angielski Nauczycielka Zadziwiliście publiczność całą i sprawiliście radość niemałą. Same pochwały dzisiaj zbieracie, Lecz jeszcze dwa zadania macie. Sylaby nam tu się pomieszały i problem zrobił się niemały. Trzeba je teraz poukładać. Szybko pracować i nie gadać. (Dzieci układają sylaby w wyrazy) Nauczycielka Mam dla was jeszcze zagadek kilka: Pytania łatwe, każde to przyzna. Jak się nazywa nasza Ojczyzna? Wszyscy: Polska Białopióry ptak, naszej Polski znak? Wszyscy: orzeł W oczach się mieni, biel przy czerwieni. Powiewa w narodowe święto, na Polskiej ziemi. Wszyscy: Flaga Piosenka nr 3 Witaj szkoło Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa głośno rześki, górski wiatr. Na wakacjach było, było tak wspaniale, Ale teraz już do szkoły nadszedł czas. Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło. Przyjmij nas radośnie, miło i wesoło. Bo wracamy wypoczęci i szczęśliwi. Mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły. /2x W szkole czeka na nas nasza pani, poprowadzi nas w nieznany świat. Bo do koła tyle, tyle spraw ciekawych, które chcemy jak najlepiej w życiu znać. Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło. Przyjmij nas radośnie, miło i wesoło. Bo wracamy wypoczęci i szczęśliwi. Mamy mnóstwo dobrych chęci, wiele siły. /2x Nauczycielka A teraz kochani powiedzcie mi co wiecie o ruchu drogowym? Uczeń 1. Dobrze wie, dobrze wie Cała nasza klasa, Że trzeba przez jezdnię przechodzić po pasach. Uczeń 7. Pan kierowca jadąc, Gdy ujrzy człowieka, Nie wjeżdża na pasy, Tylko grzecznie czeka. Uczeń 8. Pierwszaczek choć mały, też się z nami zgodzi, że trzeba przez jezdnie po pasach przechodzić. Piosenka nr 4 Ruch drogowy Droga koleżanko i kolego miły, jeśli idziesz drogą, to widoczny bądź, przypnij do plecaka znaczek odblaskowy, niech cię widzą wszyscy, co w pojazdach mkną. Ref. Znaczki odblaskowe małe i błyszczące świecą ciepłym blaskiem, chronią nas, gdy mrok. „Uwaga, uwaga, bo pieszy na drodze !” mówią do pojazdów, co po szosie mkną. Lewą stroną szosy poruszaj się pewnie, tak jest najbezpieczniej, proszę uwierz mi, prawą stroną chodzisz po chodniku w mieście, a na wiejskiej szosie lewej trzymaj się. Ref. … Zawsze bądź uważny, zawsze bądź ostrożny, to nie takie trudne, to jest prosty plan, jeśli będziesz kroczył lewą stroną szosy, nic cię nie zaskoczy, przekonasz się sam. Nauczycielka Sami widzicie, gdy tylko chcecie, to dzięki pracy wiele umiecie. Uczeń 9. Dlatego nowych zadań czekamy Teraz już się z wami pożegnamy. A. Czy Pani dyrektor też uważa, że dzieci były dzielne i już mogą być pasowane na pierwszoklasistów? Prosimy panią dyrektor o zabranie głosu i wydanie werdyktu? J. Proszę wszystkich o powstanie. Do ślubowania (uczniowie podnoszą prawą rękę do góry, słuchają tekstu ślubowania i chóralnie odpowiadają) – Czy ślubujecie być pilnymi i wzorowymi uczniami? – Ślubujemy! – Czy ślubujecie należycie wypełniać obowiązki ucznia? – Ślubujemy! – Czy przyrzekacie pomagać słabszym i młodszym od siebie? – Przyrzekamy! A. A teraz zbiórka pierwszaki! Ananasy i bączki! Weźmy się szybko za rączki. Bo nastąpi bardzo ważny moment w waszym życiu. Pani dyrektor dokona pasowania Was uczniów symbolicznym ołówkiem. Bardzo proszę panią dyrektor, p. vicedyrektor o pasowanie każdego dziecka na ucznia naszej szkoły. J. Gratulujemy, od tej chwili jesteście pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 17. A. Poprosimy wychowawców o wręczenie upominków. – Dziękujemy. J. Przedstawicieli klas poproszę o wręczenie kwiatów paniom dyrektor. A. Na tym zakończyliśmy naszą uroczystość. Dziękujemy za przybycie. Zapraszamy na mały poczęstunek, który został przygotowany dzięki rodzicom uczniów klas pierwszych i Radzie Rodziców, którzy włączyli się w organizację uroczystości pasowania na ucznia klasy pierwszej. Autor: Oliwia Sikorska Materiał nadesłany przez Czytelniczkę portalu Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli
krótki scenariusz dla 2 osób